chekx1.jpg

جاذبه های گردشگری جمهوری چک

پراگ پایتخت جمهوری چک و ارزشمندترین شهر تاریخی این کشور است. در سال ۱۹۹۲، مرکز تاریخی این شهر به مساحت ۸۶۶ هکتار در لیست میراث جهانی فرهنگی و طبیعی یونسکو ثبت شد. پراگ کلکسیون منحصر به فردی از مقبره های تاریخی دارد که به همراه سراسر شهر، زیر سلطه ی شکوه و عظمت قلعه ی پراگ قرار گرفته اند.


قلعه پراگ

قلعه ی پراگ تنها یک قلعه نیست، بلکه با مجموعه ی کلیساها و کاخ ها و باغ هایی که از دوره های مختلف تاریخی به جا مونده، عنوان بزرگ ترین قلعه ی تاریخی رو در کتاب گینس به خود اختصاص داده. حاکمان چک از این قلعه که در ساحل غربی رودخانه قرار گرفته، در طول تاریخ به عنوان اقامتگاه استفاده می کردن. اولین سنگ بنای قلعه در قرن نهم میلادی گذاشته شد و از قرن دوازدهم تا هیجدهم، چهار بار ساختمان های مجموعه رو از پایین تا بالا بازسازی کردن. بازسازی سبک گوتیک در قرن چهاردهم توسط چارلز چهارم انجام شد و احداث کلیسایی به همین سبک رو هم خود او شروع کرد، اما ساختش شش قرن طول کشید. در سال ١۵٤١ میلادی، بخش هایی از قلعه در آتش سوخت و طی حکومت خاندان هابسبورگ، ساختمان هایی به سبک رنسانس به این مجموعه اضافه شد. آخرین آسیب هایی که به ساختمان ها وارد شد، طی جنگ های سی ساله بود و بعد از اون، هم در زمان ملکه ترزا در نیمه ی دوم قرن هیجدهم و در دهه ی ١٩٢٠ به دستور رئیس جمهور چکسلواکی بازسازی شد. مجموعه ی این خرابی ها و بازسازی ها، این قلعه رو تبدیل کرده به چیزی که امروز هست؛ یک مجموعه ی جذاب و استثنایی و البته موردعلاقه ی توریست ها.مقالات مرتبط

جاذبه های گردشگری اسپانیا

جاذبه های گردشگری اسپانیا

اسپانیا یکی از جذاب ترین شهرهای اروپا است که با جاذبه ها و دیدنی های جذاب خود هر گردشگری را به هیجان می آورد. از لذت بردن در سواحل جذابش تا تماشای مسابقات هیجان انگیز گاو بازی.

ادامه مطلب ...

تورهای مرتبط

تور جنوب ایتالیا ، فرانسه ، جمهوری چک نوروز 96

تاریخ اعتبار :29 اسفند تا 10 فروردین

مدت اقامت :,12 روز

شروع قیمت از :,14000000تومان

Alitalia